Od 1 lipca można ubiegać się o dodatek dla sołtysów

Opublikowano 2023-06-30 09:48:46. Artykuł wyświetlono: 430 razy.

W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie w sprawie wzoru wniosku o przyznanie świadczenia dla sołtysów. Od 1 lipca można składać dokumenty.

Zgodnie z opublikowanym wzorem, osoby wnioskujące o przyznanie świadczenia pieniężnego z tytułu pełnienia funkcji sołtysa, muszą podać swoje dane osobowe oraz wskazać sposób wypłaty środków. Niezbędne jest też dołączenie do wniosku załączników wskazanych w rozporządzeniu.

Dodatek dla sołtysów wypłacany jest na podstawie ustawy z dnia 26 maja 2023 r. o świadczeniu pieniężnym z tytułu pełnienia funkcji sołtysa. Wypłacany jest na wniosek osobom, które osiągnęły 60 lat w przypadku kobiet oraz 65 lat w przypadku mężczyzn i pełniły funkcję sołtysa na podstawie ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym przez okres co najmniej 8 lat.

więcej informacji pod adresem: https://samorzad.pap.pl/