www.gminarybno.pl

Drukuj

Paraolimpijczycy odwiedzili szkołę w Żabinach

Opublikowano 2020-01-10 12:54:22. Artykuł wyświetlono: 2134 razy.

W dniu 9 grudnia 2019r dzięki uprzejmości Pana Roberta Szaja - Dyrektora Generalnego Polskiej Fundacji Paraolimpijskiej oraz producenta filmowego, Szkoła Podstawowa im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach mogła gościć dwójkę niezwykłych ludzi, którzy swą postawą życiową, determinacją w dążeniu do celu i wytrwałością w pokonywaniu własnych barier są niewątpliwie wzorem do naśladowania i inspiracją zarówno dla naszych uczniów, jak i dla nas dorosłych.

Było to niepowtarzalne spotkanie z dwójka Paraolimpijczyków: Panią Katarzyną Rogowiec- paraolimpijką, narciarką biegową, ekonomistką, działaczką społeczną, kandydatką do Parlamentu Europejskiego w wyborach w roku 2014r. wielokrotną mistrzynią i wicemistrzynią Świata w biegach narciarskich i biatlonie oraz Panem Grzegorzem Plutą – szermierzem, zdobywcą wielu medali Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy oraz Pucharów Świata, złotym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. Nasi goście opowiedzieli nam o swoim życiu, zmaganiach z niepełnosprawnością, sukcesach w sporcie i życiu osobistym. Pan Robert Szaj zaprezentował nam wystawę swoich zdjęć, zatytułowaną „ W drodze do Tokio”. Te piękne fotografie opowiadają wspaniałą historię o wyczynach sportowców z niepełnosprawnością i pokazują nam prawdziwe emocje ludzi z ogromną pasją. Autor fotografii uchwycił walkę o zwycięstwo, zmagania z własnymi słabościami, radość sukcesu, dobre emocje i niesamowitą energię płynącą ze sportowej rywalizacji. Było to dla nas bardzo cenne spotkanie, które stało się dla większości impulsem do przewartościowania własnego życia. Nasi uczniowie słuchali gości z wielkim zaciekawieniem. Mamy nadzieję, że wizyta zaowocuje większą aktywnością fizyczną uczniów, ale też tolerancją i uznaniem dla osób niepełnosprawnych, którym niestety czasem łatwiej pokonać jest własne słabości niż niezrozumienie i brak akceptacji ze strony społeczeństwa.

Opracowała:         
Magdalena Czarnomska
Dyrektor szkoły       
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst