www.gminarybno.pl

Drukuj

Podpisanie umowy na inwestycję w Koszelewach

Opublikowano 2024-03-28 14:41:16. Artykuł wyświetlono: 540 razy.

W dniu 28.03.2024 zostały podpisane umowy na realizację inwestycji pn.: „Modernizacja hydroforni wraz z przebudową dróg w miejscowości Koszelewy.”

Wartość robót budowlanych oraz nadzoru inwestorskiego związanych z modernizacją hydroforni wynosi 2.311.780,00 zł, zaś wartość przebudowy dróg objętych przedmiotową inwestycją wraz z nadzorem inwestorskim wynosi 2.262.999,49 zł.

Modernizacja hydroforni polegać będzie m.in. na remoncie istniejącego budynku wraz z wymianą armatury, regeneracji studni głębinowej, wybudowaniu dwóch zewnętrznych zbiorników na wodę pitną o łącznej pojemności 200 m3, a także na wykonaniu instalacji fotowoltaicznej. Należy pamiętać, że prace modernizacyjne oznaczają lepszą jakość wody dla mieszkańców miejscowości Koszelewy, Tuczki, Murawki, Gralewo Wieś, Grabacz oraz Rybno ul. Stary Młyn, ul. Zarybińska i ul. Leśna. Wykonawcą tej części inwestycji została firma Metrolog Sp. z o.o. z Czarnkowa.

Inwestycja drogowa będzie polegała na przebudowie drogi gminnej nr 185073N od granicy z gminą Płośnica do drogi powiatowej 1255N w Koszelewach. Zmodernizowane zostaną także drogi wewnętrzne w Koszelewach. Wykonawcą tej części inwestycji zostało Przedsiębiorstwo Drogowo – Budowlane Sp. z o.o. z Brodnicy.

Realizacja inwestycji możliwa jest dzięki pozyskanego dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – Edycja PGR w wysokości 98%.

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst