Regaty żeglarskie na jeziorze Hartowieckim

Opublikowano 2022-09-28 07:44:45. Artykuł wyświetlono: 699 razy.

Piękna, jesienna aczkolwiek niezbyt żeglarska, bo prawie bezwietrzna aura pozwoliła na rozegranie 24 września 2022 roku IV otwartych regat żeglarskich Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego o Puchar Wójta Gminy Rybno.

Z wiatrem w zawody stanęło 17 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Sędzią głównym zawodów był Maciej Bochenek. Podium w poszczególnych kategoriach wiekowych zajęli:

Kat. dziewcząt i chłopców 10-12 lat:

1. Weronika Piskor (Stawiguda)
  2. Mateusz Dutkowski (Hartowiec)
  3. Michał Pac (Hartowiec)

Kat. dziewcząt 13-15 lat:

1. Jagna Smolińska (Stawiguda)
  2. Łucja Szczepańska (Dębień)

Kat. chłopców 13-15 lat:

1. Jakub Gawiński (Nowe Miasto Lub.)
  2. Mateusz Zakrzewski (Hartowiec.)
  3. Jakub Balsiewicz (Gdańsk)

Organizatorzy zawodów składają serdeczne podziękowania za wsparcie organizacyjne Warmińsko – Mazurskiemu SZS w Olsztynie, Wójtowi Gminy Rybno Tomaszowi Węgrzynowskiemu, Kierownikowi Oświaty Wiesławie Wróblewskiej, druhom OSP Hartowiec: Janowi Żuralskiemu, Mariuszowi Kamińskiemu, Kacprowi Szczepańskiemu, rodzicom i nauczycielom SP Hartowiec, a także rodzicom i opiekunom zawodników. Regaty tradycyjnie zakończyły sezon żeglarski w Gminie Rybno. Do zobaczenia w przyszłym roku na spotkaniu z żeglarską przygodą. Ahoj!

Nadesłał: Bogusław Łukwiński