Podsumowanie Dni Rybna - Muzycznego Święta w Gminie Rybno 2023

Opublikowano 2023-08-09 08:49:07. Artykuł wyświetlono: 480 razy.

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, a dokładnie na stadionie sportowym w Rybnie w dniach 4-5 sierpnia odbyły się Dni Rybna- Muzyczne Święto w Gminie Rybno 2023. Tegoroczne muzyczne święto obfitowało aż w siedem koncertów oraz zabawy taneczne pod okiem Dj Rolanda oraz Dj Pavlo.

W słoneczny piątek przed wielką publicznością wystąpił zespół Ci-Ho, Poparzeni Kawą Trzy oraz raper Sarius. Za to już w deszczową sobotę mieszkańcy oraz goście, którzy tego dnia przyjechali do Rybna mogli wziąć udział w czterech koncertach – tego dnia wystąpili: Dejw, Spontan, Michał Szczygieł oraz Wac Toja. W piątek i sobotę koncerty poprzedził występ Niemagicznego Dawida, który rozbawiał publiczność. Konferansjerem podczas Dni Rybna był Mariusz Korpoliński, który znakomicie oddał się publiczności i świetnie poprowadził to wydarzenie. Podczas wydarzenia można było zakupić losy i wygrać atrakcyjne nagrody.

Impreza została zorganizowana przy wspaniałej współpracy trzech jednostek: Urzędu Gminy w Rybnie, Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie. Ukłony dla dyrektora - Jarosława Rolkowskiego oraz kierownik - Hanny Bem za profesjonalne zorganizowanie tak wielkiego przedsięwzięcia oraz dla ich pracowników, którzy stanęli na wysokości zadania.

Podziękowania należą się także wszystkim służbom, które w tych dniach pracowały dla naszego bezpieczeństwa: policji oraz opieki medycznej z Rybna i druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Rybno.

W sobotę dodatkowo odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Naukowych Wójta Gminy Rybno dla najzdolniejszych uczniów ze z sześciu placówek oświatowych funkcjonujących na terenie gminy Rybno – z Koszelew, Żabin, Rybna, Rumiana i Hartowca. W sumie stypendium otrzymało 86 uczniów. W uroczystości uczestniczyli rodzice oraz dyrektorzy jednostek.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez sponsorów, którzy licznie wparli Dni Rybna 2023:
- KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA - sponsor strategiczny
- GRALBET Sp. z o.o. - sponsor strategiczny
- Firma KIM
- TRUX-BUD Piotr Truszczyński
- EUROSTYL- Łukasz Witkowski
- WAPNOPOL - PRZEDSIĘBIORSTWO TRANSPORTOWO HANDLOWE
- BUSZREM S.A.
- DIREX
- STOL-BUD Rybno
- Andrzej Śliwka - wiceminister Aktywów Państwowych
- Restauracja rybna „Rybaśka” w Koszelewach
- Bank Spółdzielczy w Działdowie z siedzibą w Lidzbarku
- Lubawskie Przedsiębiorstwo Budowlane
- Firma Handlowo-Usługowa Paweł Krezymon
- ABP Computer - Piotr Adrowski
- Advaiso sp. z o.o Kancelaria Wyrzykowscy
- Firma Jarbud - market budowlany - Jarosław Wiśniewski.
- „Ostoja” Piotr Rynkowski
- Rumiana Dolina w Szczuplinach
- Adam Malinowski - Firma Usługowo-Handlowa
- Instalacje Budowlane Michał Chmielewski
- Bricomarche w Działdowie - sklep budowlany
- Stowarzyszenie „Z natury dla kultury”
- Pałac Mortęgi Hotel & SPA.
- Hotel Copernicus w Lubawie
- Usługi ogólnobudowlane Zbigniew Sochacki
- Grupa Szynaka
- Wolność meblarska Lidzbark
- Monter - Witold Ćwiek

Aby tegoroczne Dni Rybna zakończyć aktywnie w niedzielę – 6 sierpnia o godz. 12:00 na trasie Rybno-Gronowo został zorganizowany V Półmaraton Rolkarski, a o godz. 14:30 w kościele parafialnym w Rybnie – koncert organowy. Dzień wcześniej odbył się też turniej piłki siatkowej plażowej nad jeziorem Zarybinek w Rybnie.

Imprezę Patronatem Medialnym objęli:
- Serwis Informacyjny - Syla
- portal Moje Działdowo
- Radio 7
- Nasze Miasto Działdowo

Tegoroczne Dni Rybna dokumentowała Izabela Cichorska oraz Oliwia Rolkowska – Zavadiaki Fotografia.
Tekst: Sylwester Kasprowicz
Zdjęcia: Izabela Cichorska

Galeria zdjęć skojarzona z tekstem