www.gminarybno.pl

Drukuj

Medale dla Rybna

Opublikowano 2018-06-21 13:07:13. Artykuł wyświetlono: 1138 razy.

W dniach 15-16.06.2018 roku w Olsztynie odbył się Międzynarodowy Turniej Kwalifikacyjny o Puchar Warmii i Mazur w zapasach. Zawodnicy klubu sportowego GSZS Delfin Rybno wystartowali w 19-osobowym składzie. Były to pierwsze tak poważne zawody dla tej niedawno powstałej sekcji.

Wyniki przerosły oczekiwania trenera i samych zawodników. Dwanaście medali i pierwsze miejsce drużynowo wśród dziewcząt (20 klubów) oraz trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej wśród chłopców (21 klubów) to dorobek końcowy zawodników i zawodniczek z Rybna. W zawodach startowali również zapaśnicy z Litwy, Białorusi i Francji. Hala Urania gościła w tych dniach 350 zawodników z całej Polski, którzy wystartowali w stylu klasycznym, wolnym i mini zapasach.

Trema nie przeszkodziła w walce o medale. Złoty medal wywalczył Karol Jelonek, srebrny Kamil Bojarowski i Ewa Rozentalska. Pozostałe medale to brązowe, było ich aż dziewięć. Oto pozostali brązowi medaliści Turnieju: Alicja Lenckowska, Emilia Krajewska, Klaudia Świniarska, Karolina Monczkowska, Weronika Rucińska, Marta Rozentalska, Oliwia Szulwic, Maja Rozentalska oraz Jakub Borkowski. Jak widać po wynikach proces szkolenia w Szkole Podstawowej w Rumianie przebiega prawidłowo. Wszystko dzięki przychylności Wójta Gminy Rybno – Tomasza Węgrzynowskiego, działaczy klubu GSZS Delfin Rybno, dyrekcji Szkoły Podstawowej w Rumianie i rodziców. Trenerem sekcji jest Mirosław Gajewski. – Przed nami wakacje, ale już we wrześniu kolejny ważny Turniej- Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Życzymy kolejnych medali.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka