www.gminarybno.pl

Drukuj

Poznaję przyrodę parków krajobrazowych regionu

Opublikowano 2024-07-04 14:55:40. Artykuł wyświetlono: 287 razy.

W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Koszelewach zakończył się projekt pod nazwą „Poznaję przyrodę parków krajobrazowych regionu”.

Na projekt złożyło się wiele wydarzeń związanych z edukacją ekologiczną. Pierwszym były warsztaty przyrodnicze „Flora i fauna Welskiego Parku Krajobrazowego”, które odbyły się 23 kwietnia. Na warsztaty zaproszono gości z Welskiego Parku Krajobrazowego i Nadleśnictwa Lidzbark. Na 12 stacjach uczniowie rozwiązywali zadania by na koniec otrzymać certyfikat i nagrody. W czasie warsztatów ogłoszono również wyniki konkursu fotograficznego „Przyroda w obiektywie”. Uczestnicy konkursu - uczniowie, rodzice i nauczyciele otrzymali dyplomy i nagrody. Kolejnym elementem projektu była wycieczka do centrum nauki „Kortosfera” przy UWM w Olsztynie. Na interaktywnej ekspozycji w ciekawy sposób były przedstawione trudne zagadnienia naukowe. Największą popularnością cieszył się ciągnik z symulatorem, którym można było wykonywać różne prace polowe. Wśród innych wydarzeń projektowych były wycieczki do dwóch parków krajobrazowych. Zajęcia terenowe w Parku Krajobrazowym Wzgórz Dylewskich obejmowały m.in. wejście na duże grodzisko „Korzonka” koło Gutowa, wizytę na Górze Dylewskiej, wejście na wieżę widokową i przemarsz ścieżką dydaktyczną przy Jeziorze Francuskim, zwiedzanie wiaduktu kolejowego i „kamiennego kręgu kultur” w Glaznotach. Osobna wycieczka została zorganizowana do Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego. Tutaj uczniowie zwiedzili zamek w Szymbarku, weszli na wieżę widokową w Siemianach. Ciekawym doświadczeniem był rejs statkiem po najdłuższym jeziorze w Polsce - Jezioraku.

Realizacja projektu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie.

Autor tekstu: Mirosław Szczepański.

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst