www.gminarybno.pl

Drukuj

Renowacja ksiąg USC

Opublikowano 2023-01-18 10:13:42. Artykuł wyświetlono: 101 razy.

Na wniosek Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Rybnie, Wojewoda Warmińsko-Mazurski przyznał środki finansowe w wysokości 42.500,00 na renowację ksiąg USC i ksiąg meldunkowych stanowiący zasób archiwalny gminy Rybno.

Dokumentacja zawarta w księgach meldunkowych stanowi ogromne źródło informacji z lat 1946 - 1970 w wersji papierowej. Informacje w nich zawarte nadal wykorzystywane są do wydawania zaświadczeń o zameldowaniu dla osób starających się o emeryturę. Stanowią również wartość historyczną. Księgi USC jak i księgi meldunkowe wzbudzają duże zainteresowanie wśród uczniów szkół z gminy Rybno odwiedzających nasz urząd w czasie dni przedsiębiorczości.
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst