Rozbudowa Ośrodka Zdrowia w Rybnie

Opublikowano 2021-02-04 13:38:40. Artykuł wyświetlono: 3070 razy.

W dniu 4 lutego 2021 r. podpisano umowę na realizację inwestycji pn.: „Rozbudowa istniejącego Samodzielnego Publicznego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rybnie”.

Wykonawcą inwestycji wyłonionym w drodze przetargu został Zakład Produkcyjno – Usługowo – Handlowy „STOL-BUD” Zbigniew Witkowski.
W ramach inwestycji istniejący Ośrodek Zdrowia w Rybnie zostanie rozbudowany o powierzchnię 525,90 m2, łączna powierzchnia po rozbudowie wyniesie 930,50 m2.

Prace inwestycyjne obejmować będą:

1. Przebudowę kotłowni na biomasę – pellet.
  2. Wykonanie instalacji wodnej, sanitarnej C.O., przeciwpożarowej, elektrycznej, wentylacji mechanicznej oraz klimatyzacji.
  3. Budowę drogi dojazdowej oraz parkingu na 22 stanowiska o powierzchni 629 m2.
  4. Pomieszczenia:
    • archiwum zakładowego,
    • zespołu Ratownictwa Medycznego – 9 szt.,
    • przychodni – 6 gabinetów, pomieszczenie rehabilitacji, toalety oraz sala szkoleń.

Wartość umowy 2.037.000,00 zł

Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 2.000.000,00 zł – druga tarcza.

Dodatkowo zostanie przeprowadzona procedura przetargowa na zakup niezbędnego wyposażenia.

Zgodnie z umową inwestycja powinna zostać zakończona do 5.12.2022 r.

To kolejna inwestycja, której realizację umożliwił Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych. Jej kluczowego znaczenia w okresie pandemii nie trzeba specjalnie podkreślać. Rozbudowa Ośrodka Zdrowia pozwoli mieszkańcom Gminy Rybno, a także innym pacjentom na dostęp do szerokiego wachlarza usług medycznych, zapewni właściwe warunki Zespołowi Ratownictwa Medycznego – przeniesienie ich siedziby na parter obiektu pozwoli na szybsze i bezpieczniejsze reagowanie w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, poprawi komfort pracy obsługi medycznej.

Powiązane artykuły: