Rumian: Doposażenie "Młodzieżówki"

Opublikowano 2022-11-18 10:01:38. Artykuł wyświetlono: 532 razy.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rumianie została doposażona w umundurowanie i wyposażenie.

Działająca od około roku drużyna skupia w swoich szeregach 11 osób - jedni kontynuują tradycje rodzinne, inni znaleźli dobry sposób pożyteczne zagsopodarowanie wolnego czasu.

Aby wzmagać aktywność i rozwój działalności strażackiej młodzieży niezbędne jest zapewnienie odpowiedniego sprzętu i umundurowania. Dlatego Gmina Rybno we współpracy z Powiatem Działdowskim realizuje w tym roku przedsięwzięcie polegające na doposażeniu czterech MDP z terenu naszej gminy. Wyposażenie otrzymała już MDP z Koszelew, a w trakcie realizacji są zakupy dla MDP Hartowiec i MDP Rybno.

Wsparcie drużyny MDP z Rumiana było możliwe dzięki znaczącej pomocy finansowej Powiatu Działdowskiego, który sfinansował 80% kosztów zakupów o wartości 10 136,50 zł.