www.gminarybno.pl

Drukuj

Rumian: Weronika Bach wyróżniona przez Senator Bogusławę Orzechowską

Opublikowano 2017-10-16 08:47:16. Artykuł wyświetlono: 3495 razy.

We wtorek, 10 października o godz. 13:00 w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie odbył się uroczysty apel, podczas którego został rozstrzygnięty konkurs pod nazwą „List do Taty”.

W konkursie organizowanym przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej wzięło udział 15 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rumianie z klas V i VI. Drugie miejsce, na ponad 300 uczestników, zdobyła Weronika Bach z klasy VI. Nauczycielem przygotowującym uczniów do konkursu i organizatorem działań na szczeblu szkoły był Grzegorz Wiergowski. Główną nagrodę dla Weroniki oraz upominki dla pozostałych uczestników wręczała Senator Bogusława Orzechowska.

- Dyrekcji, nauczycielom i uczniom bardzo dziękuję za uroczystą akademię i bardzo ciepłe przyjęcie. W szczególności dziękuję tym uczniom, którzy wzięli udział w konkursie "List do Taty", który współorganizowałam. Wasze prace na długo zapiszą się w mojej pamięci, przepełnione były ciepłem, miłością i oddaniem. W szczególności chciałabym wyróżnić tutaj jedną pracę, autorstwa Weroniki Bach, dziewczynki, która przeszła wiele, a mimo to ma siłę i odwagę. Wszystkim gratuluję i życzę dalszych sukcesów – napisała na swoim facebooku Senator Bogusława Orzechowska.

Podczas uroczystego apelu dyrektor szkoły – Hanna Kirchhof z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczyła pedagogom oraz pracownikom socjalnym – wyróżnienia oraz „nagrody dyrektora”. Odbyła się także część artystyczna, a najmłodsi uczniowie złożyli ślubowanie.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst