Rumian: Wolny czas spędzony ciekawie, zdrowo i bez uzależnień

Opublikowano 2020-01-29 09:40:38. Artykuł wyświetlono: 1838 razy.

W dniach od 20.01-24.01.2020r. w świetlicy wiejskiej w Rumianie odbyły się zajęcia dla dzieci pt. ''Wolny czas spędzony ciekawie, zdrowo, bez uzależnień''. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rumianie.

Dla każdego było cos fajnego, a mianowicie pierwszego dnia został ogłoszony konkurs plastyczny pn. ,,Uzależnienia same zmartwienia '', gdzie dzieci wykonywały prace plastyczne na temat uzależnień od telefonów, papierosów, alkoholu, dopalaczy i narkotyków. Międzyczasie panie z KGW przygotowywały słodki poczęstunek.

W kolejnych dniach dzieci odwiedziła pani pielęgniarka z SPG ZOZ w Rybnie Barbara Topolewska, która przedstawiła dzieciom co niosą za sobą uzależnienia i jak zdrowo się odżywiać. Następnym gościem, który odwiedził dzieci był dzielnicowy pan Rafał Gniazdowski, który również przybliżył dzieciom temat bezpieczeństwa. Pokazał jak wygląda radiowóz policyjny od środka i wraz z panem wójtem Tomaszem Węgrzynowskim rozstrzygnęli konkurs plastyczny, gdzie wybór zwycięzcy był bardzo trudny i wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Odbyło się również ognisko, nie zabrakło gier planszowych, a na zakończenie został zorganizowany wyjazd do kina w Lubawie na film pt. ''Urwis ".

- Finansowanie całego przedsięwzięcia było możliwe dzięki pozyskanemu dofinansowania z GMINNEJ KOMISJI ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH I PROFILAKTYKI W RYBNIE. - Podziękowania dla wszystkich gości, którzy zechcieli nas odwiedzić również dla pana Sylwestra Kasprowicza za wykonanie profesjonalnych fotek i oczywiście dla pan z KGW za przeprowadzenie zajęć dla dzieci – podsumowuje Radna Gminy Rybno Elżbieta Rozentalska.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz