Rybno: Szkoła promuje zdrowie

Opublikowano 2020-12-30 11:26:32. Artykuł wyświetlono: 825 razy.

18 grudnia 2020r. Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie otrzymała wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

Wojewódzka Kapituła potwierdziła, że szkoła tworzy dobry klimat, warunki do wszechstronnego rozwoju, przygotowuje młode pokolenie do zdrowego stylu życia i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, kształtuje poczucie odpowiedzialności za siebie i innych oraz podejmuje różne działania na rzecz poprawy zdrowia całej społeczności szkolnej.

To pierwsza szkoła w Gminie Rybno, która podjęła wiele lat temu starania o uzyskanie certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. Przyznanie kolejnego certyfikatu jest potwierdzeniem, że placówka nadal pracuje zgodnie z modelem Szkoły Promującej Zdrowie oraz dowodem, że w szkole miało miejsce dużo różnorodnych działań, które warto zauważyć, docenić i kontynuować. Sukces ten to efekt współpracy społeczności szkolnej i lokalnej.

ziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Nadesłała: Elżbieta Mederska