Sołtysi zaliczyli kolejne szkolenie

Opublikowano 2015-05-08 09:09:03. Artykuł wyświetlono: 2449 razy.

W środę, 6 maja o godz. 14:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Rybno odbyło się kolejne szkolenie dla sołtysów z gminy Rybno na temat Funduszu Sołeckiego.

W spotkaniu udział wzięli prawie wszyscy sołtysi z gminy Rybno, oraz pracownicy Urzędu Gminy Rybno. Szkolenie zostało przygotowane przez Urząd Gminy Rybno oraz Centrum Doskonalenia Kadr z Olsztyna - zajęcia poprowadził Janusz Facon – członek Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie.

Uczestnicy szkolenia nabyli wiedzę z zakresu podstawowych pojęć ustroju gminy, podstaw prawnych funduszu sołeckiego, wspólnych przedsięwzięć kilku sołectw, obowiązków, terminów oraz procedur związanych z tworzeniem funduszu sołeckiego. Sołtysi także zapoznali się z podstawami prawnymi funkcjonowania funduszu sołeckiego, pogłębili wiedzę w zakresie właściwego wykorzystania funduszu sołeckiego oraz zaczerpnęli wiedzy jak w praktyce przygotować i sporządzić dokumenty związane z funduszem sołeckim.

To było drugie szkolenie dla sołtysów z zakresu wiedzy o Funduszu Sołeckim. Na początku kwietnia sołtysi oraz członkowie rad sołeckich z gminy Rybno pojechali do Ostaszewa, by tam uczestniczyć w szkoleniu, które poprowadzili: wójt gminy Grodziczno – Tomasz Szczepański, sołtyski - Henryka Łużyńska i Barbara Szymańska, oraz pracownicy Urzędu Gminy Grodziczno – Elżbieta Treszewska i Jacek Grzywacz. Udział w szkoleniu wtedy wzięło piętnastu sołtysów oraz 19-stu członków rad sołeckich.

Tekst i zdjęcia nadesłał: Sylwester Kasprowicz