Spotkanie w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej 538

Opublikowano 2024-01-17 13:06:08. Artykuł wyświetlono: 428 razy.

W poniedziałek, 15 stycznia 2024 roku, o godzinie 14:00 w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie miało miejsce ważne spotkanie dotyczące planów przebudowy drogi wojewódzkiej 538. W dyskusji uczestniczyli przedstawiciele Nowego Miasta Lubawskiego, Gminy Biskupiec oraz Gminy Rybno.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi: Wójt Gminy Rybno - Tomasz Węgrzynowski, Pracownik Urzędu Gminy w Rybnie - Wiesław Szczawiński oraz Radny Gminy Rybno - Sylwester Kasprowicz. Przedstawiciele gminy Rybno rozmawiali z Członkiem Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Bogdanem Bartnickim o możliwości uzyskania wsparcia finansowego oraz zaplanowaniu przebudowy ponad kilometra drogi i chodników na odcinku Dębień – Rybno, aż do skrzyżowania z ulicą Lubawską.

Droga wojewódzka 538 to ważny odcinek komunikacyjny o długości 110 kilometrów, przecinająca kilka gmin w regionie #WarmiaMazury. W trakcie spotkania, włodarze Nowego Miasta Lubawskiego oraz Gminy Biskupiec również podjęli rozmowy dotyczące planowanej przebudowy odcinków tej drogi na ich terenie.

Jednym z ważnych tematów poruszonych podczas spotkania było także projektowanie obwodnic dla miejscowości Rybno, Dębień, Hartowiec i Żabiny. Przedstawiciele gminy Rybno wyrazili zainteresowanie dalszym postępem prac nad tymi inwestycjami, które mają istotne znaczenie dla poprawy infrastruktury drogowej w regionie.

W spotkaniu uczestniczył także Poseł RP - Zbigniew Ziejewski, który wyraził swoje poparcie dla inwestycji mających na celu rozwój infrastruktury komunikacyjnej. Dyrektor Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, Waldemar Królikowski, dostarczył istotnych informacji technicznych i logistycznych, pomagając w zrozumieniu wyzwań związanych z planowanymi pracami na drodze wojewódzkiej 538.

Spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie zakończyło się deklaracją współpracy i dalszych kroków w kierunku poprawy stanu infrastruktury drogowej w regionie #WarmiaMazury. Równocześnie, zobowiązanie do współpracy pomiędzy samorządami a władzami województwa wyraża determinację do tworzenia lepszych warunków transportowych dla mieszkańców i przedsiębiorstw działających w tym obszarze.

Opracował: Sylwester Kasprowicz