www.gminarybno.pl

Drukuj

Średniowieczna bitwa o gród Rybno

Opublikowano 2016-07-06 14:13:10. Artykuł wyświetlono: 2688 razy.

Łuny pożarów buchające znad rybieńskiego grodu i chorągwie krzyżackich rycerzy. W niedzielę, 10 lipca już po raz czwarty dzielni chłopi na czele z sołtysem Józefem Maliną zawalczą przeciwko maszerującym na Grunwald krzyżackim rycerzom.

Historyczne przedstawienie z roku na rok staję się bardziej efektowne i przyciąga coraz więcej zachwyconych widzów. Wielką popularnością cieszą się grillowane mięsiwa oraz piwo dla spragnionych biesiady gości. Po bitwie przewidziana jest huczna zabawa taneczna przy akompaniamencie zespołów folklorystycznych oraz DJ-a. Sołtys Rybińskiego grodu serdecznie zaprasza!

Plan imprezy:
14:00 - Krzyżacy rozkładają obóz na działce Józefa Malinowskiego (przy gimnazjum)
15:00 - zlot motocyklowy dla pasjonatów nowoczesnych wierzchowców
17:00 - odpalanie zabytkowego tajemniczego ,,Żelaznego smoka''
18:30 - występ zespołu folklorystycznego
20:00 - wielka bitwa na polach sołtysa Józefa Maliny

Po bitwie grill i zabawa do ostatniego rycerza na nogach!

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst