Środki na renowację zabytków

Opublikowano 2023-07-25 10:47:03. Artykuł wyświetlono: 259 razy.

Gmina Rybno pozyskała dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na realizację trzech zadań inwestycyjnych:

1. Modernizacja drewnianych stropów budynku zabytkowego spichlerza w Hartowcu – 303.800,00 zł,
2. Modernizacja instalacji elektrycznej wraz z wymianą oświetlenia budynku Szkoły Podstawowej w Rumianie – 284.000,00 zł,
3. Renowacja zabytkowego ołtarza w Kościele pw. Świętej Barbary w Rumianie – 264.600,00 zł.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu możliwe będzie przeprowadzenie prac, które zabezpieczą zabytki przed niszczeniem, a także pozwolą cieszyć się nimi przez kolejne lata.

Szczególne podziękowania należą się dla pana posła Roberta Gontarza, który za każdym razem wspiera Gminę Rybno w pozyskiwaniu środków rządowych służących rozwojowi gminy.