www.gminarybno.pl

Drukuj

Stowarzyszenie 'Żabianka' zakupiło fontannę

Opublikowano 2019-08-20 08:32:47. Artykuł wyświetlono: 633 razy.

W sobotę, 17 sierpnia 2019r. o godz. 19:00 na zbiorniku wodnym w Żabinach odbyło się uroczyste uruchomienie fontanny zakupionej przez Stowarzyszenie „Żabianka”.

Fontanna została zakupiona dzięki pozyskanemu przez Stowarzyszenie „Żabianka” grantowi z Lokalnej Grupy Działania – Ziemia Lubawska w kwocie ponad 30 tysięcy złotych. Wniosek napisał Prezes Stowarzyszenia – Mariusz Kryska, który także otworzył sobotnie spotkanie oraz powitał gości i przybyłych mieszkańców sołectwa Żabiny. Dzięki pozyskanym środkom oprócz fontanny, do końca września na zbiorniku wodnym w Żabinach powstanie pomost pływający. Koszt zakupu fontanny to – 11.414,40 złotych, pomost będzie kosztował około 25 tyś. Po uroczystym uruchomieniu fontanny odbyło się ognisko z kiełbaskami. Grant pozyskany przez „Żabiankę”, jest trzecią dotacją, którą pozyskało stowarzyszenie. Gratulacje!

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka