Światowy Dzień Ziemi 2023

Opublikowano 2023-04-18 07:47:56. Artykuł wyświetlono: 287 razy.

Światowy Dzień Ziemi w 2023 roku przypada na sobotę 22 kwietnia. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Zainwestuj w Naszą Planetę”. Coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzenia świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą.

Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci oraz sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie.

W dniu 20-21 kwietnia 2023r. placówki oświatowe z terenu naszej gminy będą aktywnie uczestniczyły w tegorocznej akcji poprzez zbieranie śmieci w miejscach publicznych. Gmina Rybno zapewni worki foliowe oraz odbiór zgromadzonych odpadów.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy, którzy widzą potrzebę i czują odpowiedzialność za swoje najbliższe otoczenie, do czynnego uczestnictwa w planowanych tego dnia akcjach sprzątania naszych miejscowości.