Szkolenie dla hodowców świń

Opublikowano 2024-06-07 07:58:44. Artykuł wyświetlono: 171 razy.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Działdowie zaprasza wszystkich Hodowców Świń z terenu Gminy Rybno na spotkanie informacyjno - szkoleniowe dotyczące aktualnej sytuacji epizootycznej.

Spotkanie dotyczyć będzie tematyki Afrykańskiego Pomoru Świń ASF, Ptasiej Grypy HPAI oraz Wścieklizny.

Spotkanie odbędzie się dnia 13 czerwca 2024 r. o godz: 10:00 w Urzędzie Gminy Rybno.

Podczas spotkanie zostanie również przedstawione nowe Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 kwietnia 2024 r.

w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń.

Obecność na szkoleniu zostanie zaliczona jako program podnoszenia świadomości w Planach Bezpieczeństwa Biologicznego sprawdzanych podczas kontroli gospodarstwa.