Szkolenie dla rolników

Opublikowano 2023-02-08 09:54:47. Artykuł wyświetlono: 223 razy.

Co przyniesie nowa WPR? Jak rozumieć zapisy europejskiej Wspólnej Polityki Rolnej?

Rok 2023 ze względu na wdrażanie Krajowego Planu Strategicznego dla nowej WPR będzie bez wątpienia rokiem wyzwań dla rolników. Duże zmiany w porównaniu do poprzedniej perspektywy finansowej spodziewane są m.in. w sposobie ubiegania się o środki z II filara.

Aby wyjaśnić na czym polegać będą zmiany, serdecznie zapraszam wszystkich rolników z Gminy Rybno na szkolenie, które odbędzie się dnia 15 lutego 2023 roku (środa), godzina 10:00 w Sali przy Urzędzie Gminy Rybno.

Tematyka szkolenia:
Nowe wyzwania i interwencje inwestycyjne, środowiskowe i premiowe zwiększające konkurencyjność gospodarstw w ramach Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-27

• Rolnictwo ekologiczne, Interwencje rolno-środowiskowo-klimatyczne, interwencje leśne i zadrzewieniowe.
  • Interwencje poprawiające konkurencyjność gospodarstw, wsparcie młodych rolników, inwestycyjne- interwencje sektorowe.
  • Bieżące informacje.

Wykładowcy: Pani Maria Suszko- Kierownik Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Główny Specjalista W-MODR w Olsztynie, Natalia Wiśniewska- Zespół Doradców w Działdowie

Serdecznie zapraszam!
Natalia Wiśniewska- Doradca Gminy Rybno