Targi edukacyjne Rybno 2013

Opublikowano 2013-04-09 14:38:45. Artykuł wyświetlono: 3823 razy.

Jak zaplanować swoją przyszłość? Jaką szkołę wybrać, aby znaleźć dobrze płatną pracę? Te i inne pytania nurtują uczniów klas trzecich gimnazjum. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom Dyrekcja Zespołu Szkół w Rybnie wraz z nauczycielami zorganizowała drugie już, Targi Edukacyjne.

Spotkanie odbyło się 8 kwietnia 2013 r. w hali sportowej przy ul. Sportowej w Rybnie. Przybyli przedstawiciele z jedenastu szkół ponadgimnazjalnych z powiatu działdowskiego i iławskiego:

• Zespół Szkół Nr 1 w Działdowie
  • II Liceum Ogólnokształcące w Działdowie
  • Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Działdowie
  • Zespół Szkół w Gródkach
  • Zespół Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie
  • Zespół Szkół im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie
  • Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie
  • Zespół Szkół w Lubawie
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie
  • Zespół Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku
  • Liceum Ogólnokształcące oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Rybnie

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Gimnazjum w Rybnie i Niepublicznego Gimnazjum w Hartowcu.

Gimnazjaliści mogli uzyskać wszelkie istotne informacje, aby już niedługo dokonać trafnego wyboru szkoły średniej. Przedstawiciele szkół zachęcali do podjęcia kształcenia w określonym typie szkoły, rozdawali ulotki informacyjne, prezentowali filmy promujące swoje placówki, reklamowali osiągnięcia szkół w różnych dziedzinach oraz ciekawostki z życia szkoły.

Targi Edukacyjne stały się okazją do uświadomienia młodym ludziom, że najlepszą inwestycją jest inwestycja we własną przyszłość.