www.gminarybno.pl

Drukuj

Uroczyste rozpoczęcie budowy przedszkola

Opublikowano 2023-09-22 11:41:12. Artykuł wyświetlono: 465 razy.

W dniu 07.08.2023 zostały podpisane umowy związane z budową przedszkola w Rybnie na wykonanie robót budowlanych, dostawa i montaż niezbędnego wyposażenie oraz na pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego. Wartość podpisanych umów wynosi 9.635.017,98 zł, zaś wartość dofinansowania 8.132.319,98 zł.

Nadszedł czas rozpoczęcia robót budowlanych, czyli czas uroczystego wbicia pierwszej łopaty, czego dokonali zaproszeni gości wraz z delegacją dzieci z przedszkola w Rybnie. Termin rozpoczęcia robót budowlanych nie został wybrany przypadkowo, bowiem tego dnia przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Budowa przedszkola wraz z oddziałami żłobka, to bardzo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Zwłaszcza dla rodziców, którzy chcą być aktywni zawodowo.

W nowym obiekcie znajdą się 2 oddziały żłobkowe oraz 5 oddziałów przedszkolnych wraz z wymaganym zapleczem i pomieszczeniami pedagogicznymi. W pełni wyposażone sale dydaktyczne, dostosowane tematycznie do wieku i potrzeb dzieci zapewnią doskonały rozwój najmłodszym. Nowoczesna kuchnia, spełniająca standardy i wymagania nałożone przepisami prawa, pozwoli przygotowywać najwyższej jakości posiłki dla dzieci na miejscu. Sala do ćwiczeń korekcyjnych oraz plac zabaw zadbają o prawidłowy rozwój fizyczny dzieci.

Gmina Rybno przy realizacji inwestycji stawia zawsze na jakość, nowoczesność i ochronę środowiska. Nowy obiekt wyposażony będzie w instalację fotowoltaiczną, pompę ciepła energooszczędne oświetlenie LED oraz wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła.

Wykonawca robót budowlanych wyłoniony w przetargu – KIM Sp. z o.o. to firma, z którą Gmina Rybno miała już okazję współpracować. Doświadczenie z tym wykonawcą pozwala zakładać, że inwestycja będzie wykonana terminowo, a jakość wykonania będzie bardzo dobra. Z podobnym nastawieniem podchodzimy też do dostawy wyposażenia – firmy Nowa Szkoła Sp. z o.o. licząc na dobrą, terminową i owocną współpracę.

Jednocześnie należy pamiętać, że realizacja inwestycji nie byłaby możliwa bez pozyskanego dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst