Usuwanie folii rolniczych - nabór wniosków

Opublikowano 2021-07-06 09:43:00. Artykuł wyświetlono: 915 razy.

Wójt Gminy Rybno informuje o naborze wniosków dotyczących udziału w programie: "Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej z terenu gminy Rybno".

Gmina Rybno zamierza wnioskować o uzyskanie dofinansowania ww. przedsięwzięcia z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Program obejmuje:
odbiór odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag używanych w gospodarstwach rolnych.

Rolnicy zainteresowani usunięciem folii i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej będą zobowiązani we własnym zakresie dostarczyć ww. odpady do miejsca wyznaczonego przez gminę w terminie, o którym będziemy informować telefonicznie oraz pisemnie. Warunkiem udziału w programie jest złożenie wniosku w Urzędzie Gminy do dnia 6 sierpnia 2021 r.

Wzór wniosku można pobrać w tut. Urzędzie lub ze strony internetowej Gminy Rybno.

Nabór wniosków będzie trwał do 6 sierpnia 2021 r.

Złożenie niniejszego wniosku nie jest równoznaczne z przyznaniem 100% dofinansowania. Wnioski będą realizowane w kolejności zgłoszenia do wyczerpania limitu środków w uzyskanej dotacji.

Informujemy, że złożenie wniosku nie stanowi zobowiązania mogącego być podstawą roszczeń. Dofinansowanie nastąpi w przypadku gdy Gmina otrzyma dotację na zadanie z zakresu usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Druki dostępne są w urzędzie oraz do pobrania poniżej:

ZAŁĄCZNIKI: