UWAGA mieszkańcy gminy Rybno

Opublikowano 2023-01-17 08:06:41. Artykuł wyświetlono: 774 razy.

W sąsiedztwie gminy Rybno planowana jest budowa drogi ekspresowej S5 na odcinku Ostróda – Grudziądz. Warianty przebiegu drogi zostały zaprezentowane na spotkaniu 9 stycznia w Lubawie.

Dla potrzeb planowanego przebiegu projektanci wyznaczyli cztery warianty i poddając pod konsultacje społeczne proszą o wybór. Wariant nr 2 (zielony) jest najbardziej zbliżony do przebiegu drogi DK 15. Za wariantem tym opowiada się samorząd lubawski, działdowski, gminy sąsiadujące, zakłady pracy oraz mieszkańcy. Samorząd iławski popiera pozostałe trzy warianty, które przebiegają na północ w okolicach Iławy.

Prosimy o wsparcie i złożenie załączonych ankiet popierających najkorzystniejszy z wariantów do GDDKiA na wskazany w ankiecie adres lub na sekretariat Urzędu Gminy Rybno.

ZAŁACZNIKI: