VIII Bieg Tropem Wilka w Grądach

Opublikowano 2024-07-16 08:23:20. Artykuł wyświetlono: 49 razy.

Za nami ósma edycja biegu na dystansie 5 km w Grądach. 14 lipca na polanie za lasem w Grądach odbył się już VIII Bieg Tropem Wilka oraz Nordic Walking, w którym udział wzięło 70 zawodników i zawodniczek.

Zawody zostały zorganizowane przez Wioletę i Marcina Kasprowicz (Rozbiegane Działdowo), Sołtysa wsi Grądy – Mirosława Remusa oraz Radnego Gminy Rybno – Łukasza Głowackiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Działdowskiego – Paweł Cieśliński. Nad sprawnym przebiegiem biegu czuwali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Hartowcu.

Każdy zawodnik otrzymał od organizatorów unikatowy pamiątkowy medal. Dla najlepszych zawodników w kategoriach czekały także statuetki. Po biegu odbyło się także losowanie dodatkowych nagród. Zawody zostały dofinansowane ze środków funduszu sołeckiego sołectwa Grądy oraz przez Starostwo Powiatowe w Działdowie.

Przedstawiamy klasyfikację końcową:

OPEN Kobiety:
1. Martyna Konarzewska (MKS MOSiR Działdowo) 17:33
2. Magdalena Schulz-Pietruszka (KS SCHULO TEAM Działdowo) 20:14
3. Michalina Wojciechowska 22:05

OPEN Mężczyźni:
1. Eliasz Woźniak (4 pułk chemiczny Brodnica) 17:04
2. Krzysztof Golmanowski (Sugajenko Kurzętnik Biega) 17:22
3. Rafał Kołakowski (KS SCHULO TEAM Działdowo/Hoffer) 17:44

Nordic Walking OPEN Kobiety:
1. Katarzyna Duchna (Nordic Team Działdowo) 35:03
2. Anna Gesek 35:07
3. Grażyna Wiergowska 36:49

Nordic Walking OPEN Mężczyźni:
1. Zdzisław Jaworski (Nordic Walking Działdowo) 28:57
2. Mirosław Duchna (Nordic Team Działdowo) 32:16
3. Henryk Kuciejczyk 32:56

Mirosław Remus – Sołtys wsi Grądy dziękuje wszystkim za pomoc w organizacji ósmej edycji Biegu Tropem Wilka.

Tekst: Sylwester Kasprowicz
Zdjęcia: Izabela Cichorska