Warsztaty kulinarne z Karolem Okrasą

Opublikowano 2021-06-28 08:53:14. Artykuł wyświetlono: 1206 razy.

W sobotę 19 czerwca 2021r. w Hartowcu nad jeziorem miały miejsce Warsztaty kulinarne z Karolem Okrasą - Honorowym Obywatelem Gminy Rybno.

Wraz ze znanym kucharzem gotowały panie z 5 kół gospodyń wiejskich z terenu naszej gminy- KGW z Dębienia, KGW „Iskra” z Hartowca, KGW z Naguszewa - Groszek, KGW z Rumiana oraz KGW z Truszczyn.

Impreza rozpoczęła się od konkursu kulinarnego. Zadaniem poszczególnych kół gospodyń było przygotowanie zupy na bazie kury, drugiego dania z rybą i deseru z mlekiem. Komisja w składzie: Senator RP Bogusława Orzechowska, Karol Okrasa, Wójt Tomasz Węgrzynowski oraz Mateusz Pikor- szef kuchni „Trzy Podkowy” w Biskupcu, nagrodę główną przyznała paniom z KGW Naguszewo - Groszki, w szczególności za gołąbki z pstrągiem.

Warsztaty kulinarne, których organizatorem była nasza gmina, zostały dofinansowane ze środków Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolniczego oraz Starostwa Powiatowego.

Wójt Gminy Rybno serdecznie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i organizację tego przedsięwzięcia.

Galeria zdjęć skojarzona z tekstem