Welski Park Krajobrazowy zaprasza do wspólnej gry terenowej

Opublikowano 2022-10-06 11:24:46. Artykuł wyświetlono: 449 razy.

8 października w sobotę o godzinie 10:00 zapraszamy do wspólnej gry terenowej pt. "Poszukiwacze skarbów nad jeziorem Kiełpińskim". Wydarzenie organizowane jest w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

"Poszukiwacze skarbów nad jeziorem Kiełpińskim" to gra terenowa połączona z aplikacją mobilną Welskiego Parku Krajobrazowego. Zadaniem uczestników jest przejście około 10 kilometrowej leśnej trasy i odnalezienie 9 punków oznaczonych na mapie w aplikacji. Cała trasa wiedzie malowniczą ścieżką wokół polodowcowego jeziora okolonego lasem. W wycieczce udział mogą wziąć osoby powyżej 8 roku życia. Dla wszystkich osób, które przejdą całą trasę i odnajdą wszystkie punkty przewidziane są nagrody.

Z uwagi na dość urozmaicony teren, należy pamiętać o odpowiednim obuwiu.

Punkt zbiórki – Rynek, plaża nad jeziorem TUTAJ

Czekamy na Was!

Akcja DOFE jest częścią szerszej kampanii #EUinmyregion, prowadzonej przez Komisję Europejską. Pozwala ona bliżej poznać różnorodność projektów realizowanych z pomocą dotacji unijnych. My pokażemy jedną ze składowych projektu realizowanego w latach 2019 -2020 przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego pn. "Podniesienie standardu bazy technicznej i wyposażenia parków krajobrazowych województwa warmińsko-mazurskiego" dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

źródło: https://wpk.warmia.mazury.pl/zapraszamy-na-dni-otwarte-funduszy-europejskich/