Weź udział w projekcie 'Szkoła Młodzieżowych Animatorów Warmii i Mazur II'

Opublikowano 2012-02-01 09:53:36. Artykuł wyświetlono: 1967 razy.

Rozpiera Cię energia? Chcesz działać? Weź udział w projekcie „Szkoła Młodzieżowych Animatorów Warmii i Mazur II”.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Morągu wraz z partnerem Lokalną Grupą Działania Ziemia Lubawska serdecznie zapraszają do udziału w projekcie "Szkoła Młodzieżowych Animatorów Warmii i Mazur II”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII. Promocja Integracji Społecznej, Poddziałanie 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Celem projektu jest wzrost aktywności społecznej i zawodowej 100 osób w wieku 15-24 lat z Województwa Warmińsko - Mazurskiego w okresie 24 miesięcy.

W ramach projektu w pięciu subregionach województwa:
1/Morąg – Ostróda- IŁawa,
2/LGD Ziemia Lubawska oraz NML,
3/ Elbląg – ziemia elbląska,
4/ Olsztyn-ziemia olsztyńska
5/ Gołdap – Ełk - Olecko

powstanie pięć Szkół Młodzieżowych Animatorów. Na comiesięcznych 9 weekendowych zjazdach, 20 młodych ludzi będzie uczyło się tajników animacji społecznej. Projekt kierujemy do młodzieży, która jest aktywna, pomysłowa, lubi działać, chce mieć wpływ na rozwój swojej miejscowości, lubi organizować i przewodzić, nie boi się wyzwań. W ramach szkolenia dowiecie się, co to znaczy być animatorem, jak diagnozować i aktywizować swoje środowisko, jak motywować siebie i innych do działania, organizować i inicjować wydarzenia i imprezy, jak napisać projekt. Warsztaty będą prowadzone aktywnymi metodami. Po części teoretycznej uczestnicy skonfrontują zdobytą wiedzę w praktyce i przygotują własne projekty animacyjne. Najlepsze projekty uzyskają dofinansowanie. Młodzież uczestniczyć będzie ponadto w bloku zajęć z aktywizacji zawodowej, w trakcie którego zapozna się z zagadnieniami ekonomii społecznej. Szkoła zakończy się Forum Młodzieżowych Animatorów Warmii i Mazur, w którym udział weźmie oprócz adeptów Szkoły, także inna aktywna młodzież z naszego województwa. Zadaniem Forum jest promocja aktywnych postaw młodzieży, wymiana doświadczeń oraz nawiązanie kontaktów między młodzieżowymi liderami. Zajęcia poprzedzi wyjazd integracyjny na warsztaty do Kaczego Bagna - Miejsca Inicjatyw Pozytywnych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w młodzież w wieku 15 – 24 lata z obszaru LGD i NML
(gminy: Kurzętnik, Grodziczno, Lubawa, Nowe Miasto Lubawskie, Biskupiec, Rybno, Grunwald i Dąbrówno)

Udział w projekcie jest bezpłatny!

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy (do pobrania na www.lgdziemialubawska.pl), złożyć go listownie, elektronicznie lub osobiście w biurze LGD: Grunwaldzka 39, Kurzętnik 13-306, pn.-pt. w godz. 7:00-15:00, czw. 9:00-17:00. Informacji udziela: Kamila Kulpa – organizator lokalny dla obszaru LGD ZL, Tel. 502434515, mail: kamyczek21@o2.pl
Prosimy zapoznać się z regulaminem przed wysłaniem zgłoszenia!

Załączniki (do pobrania):