www.gminarybno.pl

Drukuj

Wideokonferencja polsko-rosyjska

Opublikowano 2021-05-20 11:12:53. Artykuł wyświetlono: 2290 razy.

 

W dniu 18 maja 2021 r. odbyła się druga część konferencji otwierającej projekt realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020, w ramach którego Gmina Rybno, Zakład Gospodarki Komunalnej w Rybnie oraz Okręg Miejski Gusiew rozbudowują sieć kanalizacji sanitarnej działając na podstawie umowy Partnerstwa.

Organizacja konferencji otwarcia to zadanie naszego Partnera z Gusiewa.

Wydarzenie to powinna odbyć się w Gusiewie na początku realizacji projektu, jednak pandemia związana z COVID-19 pokrzyżowała plany organizacyjne. Forma konferencji została zmieniona na tryb online i podzielona na dwie części licząc, że w pierwszej połowie 2021 r. ograniczenia związane z pandemią zostaną zniesione i druga część odbędzie się zgodnie z harmonogramem Projektu w Gusiewie.

Konferencja miała charakter naukowo-praktyczny, a uczestnictwo osobiste, online lub poprzez przekazanie pozdrowień i listów powitalnych przez wybitnych gości nadało jej wysublimowany charakter.

Obecni podczas konferencji byli m.in. przedstawiciele:
- Rządu Obwodu Kaliningradzkiego,
- Wspólnego Sekretariatu Technicznego Programu w Olsztynie i Kaliningradzie,
- Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie,
- Kaliningradzkiego Uniwersytetu Technicznego,
- Eksperci Oddziału Zachodniego Rosyjskiej Akademii Gospodarki,
- Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Podczas konferencji przedstawiono wykłady na temat gospodarki zamkniętego obiegu, ochrony środowiska, Strategii CPTED (zapobieganie przestępczości poprzez projektowanie środowiska) oraz zaprezentowano dotychczasowe osiągnięcia Projektu.

Przedstawiciele Gminy Rybno zaprezentowali osiągniecia w projekcie po stronie polskiej oraz działania promocyjne realizowane przez wszystkich Partnerów. Odczytany także został referat na temat prac badawczych w projekcie razem z prezentacją fotograficzną z prowadzonych badań przygotowany przez Zespół Naukowy Katedry Biotechnologii w Ochronie Środowiska Instytutu Inżynierii i Ochrony Środowiska na Wydziale Geoinżynierii UWM w Olsztynie.

Profesjonalna organizacja, ciekawa tematyka prezentowana przez profesjonalistów oraz obecność wybitnych gości spowodowały, że było to wydarzenie bogate w wiedzę teoretyczną i praktyczną.

ZAŁĄCZNIKI:




 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst