Wideokonferencja w ramach projektu transgranicznego

Opublikowano 2021-10-05 15:37:27. Artykuł wyświetlono: 1302 razy.

Administracja Okręgu Miejskiego Gusiew zainicjowała w dniu 05.10.2021r. spotkanie online swoich Partnerów w projektach transgranicznych z ambasadorem RP w Moskwie – Krzysztofem Krajewskim.

Po słowach powitalnych ze strony organizatorów oraz Ambasadora głosu udzielono także przedstawicielom administracji samorządowej miasta Gołdapi, Orzysza, Olecka, Miłakowa, gminy Rybno, Sztutowa, Stegny Gdańskiej, a także przedstawicielom Zarządu Dróg Wojewódzkich
w Olsztynie.

W spotkaniu uczestniczył także przedstawiciel Wspólnego Sekretariatu Technicznego w Olsztynie, czyli jednostki, która wspiera, koordynuje, a także rozlicza realizowane projekty.

Ambasador skierował do uczestników słowa uznania za przyjazne i miłe relacje oraz życzenia owocnej współpracy przy realizacji projektów.

Partnerzy niemal jednogłośnie stwierdzili, że oczekują szybkiego otwarcia granic oraz przywrócenia elektronicznego systemu wizowego, co pozwoli na lepszą koordynację działań oraz realizację projektów.