www.gminarybno.pl

Drukuj

Wirtualna strzelnica w Zespole Szkół

Opublikowano 2023-12-06 11:21:06. Artykuł wyświetlono: 201 razy.

15 listopada podczas święta Zespołu Szkół w Rybnie odbyło się uroczyste otwarcie wirtualnej strzelnicy. Na realizację tej inwestycji, której wartość wyniosła 115 tysięcy złotych, Gmina Rybno otrzymała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej w wysokości 85 100,00 zł.

W uroczystym otwarciu uczestniczyli zaproszeni goście – między innymi: Poseł na Sejm RP Robert Gontarz, Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ostródzie ppłk. Dariusz Szorc, Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Rybno Piotr Kornatowski.

Strzelnica została na stałe zamontowana w jednej z klas. Jest to multimedialny system szkolno-treningowy umożliwiający prowadzenie szkolenia strzeleckiego dla czterech uczestników jednocześnie. Strzelnica daje możliwość prowadzenia szkolenia poprzez symulację różnych odległości do tarcz i obiektów, w różnych porach dnia i przy zmiennych warunkach atmosferycznych. Wirtualna strzelnica została wyposażona w cztery atrapy karabinów i pistoletów z funkcjami wyzwalania strzału i symulowania odrzutu. Strzelnica będzie służyła między innymi uczniom szkół ponadpodstawowych podczas zajęć z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa, pozwalając na wyrobienie umiejętności bezpiecznego posługiwania się bronią - w tym jej manualnej obsługi i korzystania z różnych rodzajów celowników.

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst