Wyposażenie pracowni i sal dydaktycznych

Opublikowano 2023-11-27 11:42:54. Artykuł wyświetlono: 225 razy.

W związku z otrzymaniem dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego, Gmina Rybno zrealizowała projekt pn. „Wyposażenie pracowni i sal dydaktycznych podlegających Gminie Rybno”.

W ramach projektu powstały pracownie komputerowe w szkole Podstawowej w Rybnie, Szkole Podstawowej w Żabinach, Szkole Podstawowej w Koszelewach oraz pracownia językowa w Hartowcu i pracownia rozwijającej możliwość uczenia się w Szkole Podstawowej w Rumianie.

Całkowita wartość projektu wynosi 430 634,51 zł, w tym dofinansowanie 347 296,15 zł.

Pracownie wyposażone w wysokiej jakości sprzęty i oprogramowanie, technologie informacyjno-komunikacyjne przyczynią się do poprawy warunków edukacji i poprawy jakości nauczania w zakresie kluczowych kompetencji: porozumiewania się w języku ojczystym i w językach obcych, kompetencji matematycznych i podstawowych kompetencji naukowo-technicznych, kompetencji informatycznych, w zakresie umiejętności uczenia się oraz społecznych. Wzmocni też współpracę międzyszkolną i poszerzy ofertę edukacyjną szkół.