XIII Ogólnopolski Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderów Uśmiechu

Opublikowano 2017-05-23 14:10:41. Artykuł wyświetlono: 2821 razy.

Zlot rozpoczął się 19 maja mszą świętą z udziałem Pocztów Sztandarowych ze wszystkich placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu. Szkołę z Rybna reprezentowała delegacja: Oliwia Kościjańczuk z kl. IVb, Karolina Lelińska, Sara Szerszeń, Jan Michalski z kl. V oraz opiekunowie Beata Rolkowska i Małgorzata Urbańska.

Uczestnicy mogli zobaczyć uroczystość wręczenia Orderu Uśmiechu, ponieważ Batia Gilad z Izraela otrzymała to uśmiechnięte odznaczenie. Uczniowie rozmawiali i zrobili pamiątkowe zdjęcia ze swoimi patronami: Rzecznikiem Praw Dziecka Markiem Michalakiem, Ryszardem Kiełkiem, Krzysztofem Bramowskim, Kazimierzem Pleśniakiem, Lechem Krychowskim i ks. Piotrem Sadkiewiczem. Podczas prezentacji szkół zaśpiewali ,,W murowanej piwnicy” , a także piosenkę o swojej szkole i regionie oraz zatańczyli Szota. W sobotę odbyła się gra terenowa w Krośnie Odrzańskim, spotkania z historią na Zamku Piastowskim oraz Bieg o Uśmiech – akcja charytatywna. Atrakcją był rejs statkiem Zefir po Odrze. Zintegrowani, pełni wrażeń, bogaci w nowe doświadczenia wrócili do Rybna.

źródło: SP w Rybnie