www.gminarybno.pl

Drukuj

Akcja 'Pomóżmy przetrwać zwierzętom zimę w schronisku' zakończona

Opublikowano 2016-11-21 08:43:39. Artykuł wyświetlono: 725 razy.

Rok szkolny 2016/2017 został ogłoszony rokiem wolontariatu. W związku z tym w Szkole Podstawowej w Rumianie założono Koło Wolontariatu i z okazji Dnia Kundelka została zorganizowana zbiórka karmy i artykułów dla psów ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt „Podaj łapę” w Tatarach.

Celem przeprowadzonej zbiórki było uwrażliwienie uczniów na ciężki los bezdomnych zwierząt oraz chęć niesienia pomocy.

Organizatorem całej akcji była Monika Ciecińska, która przeprowadziła zbiórkę w okresie od 25 października do 10 listopada 2016r. Uczniowie, jak i rodzice naszej szkoły nie pozostali obojętni na cierpienie zwierząt ze schroniska.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rumianie przyniosły liczne artykuły dla zwierząt. Były wśród nich: koce, poduszki, pościele, ręczniki, miski oraz ponad 80 kg suchej i mokrej karmy dla zwierząt, które zostały przekazane przez organizatora akcji 12 listopada 2016r. do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Tatarach.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom i uczniom, którzy wsparli akcję na rzecz bezdomnych zwierząt ze schroniska.

Monika Ciecińska
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka