www.gminarybno.pl

Drukuj

Ćwiczenia strażaków na lodzie

Opublikowano 2015-02-23 14:57:50. Artykuł wyświetlono: 1896 razy.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie przeprowadzili ćwiczenia z zakresu prowadzenia działań ratowniczych na lodzie.

Zamarznięte akweny bardzo często przyciągają nie tylko amatorów wędkowania podlodowego, lecz także i dzieci. Niestety lód potrafi być bardzo zdradliwy. Co roku dochodzi w Polsce do wielu wypadków związanych z załamaniem się lodu pod ciężarem człowieka, dlatego też strażacy z Rybna w ramach doskonalenia swoich umiejętności zorganizowali trening związany z działaniami ratowniczymi na lodzie.

Ćwiczenia odbyły się w sobotnie popołudnie, 21 lutego 2015 r. na plaży nad jeziorem Zarybińskim w Rybnie. Strażacy ćwiczyli umiejętności posługiwania się sprzętem do ratownictwa wodnego oraz doskonalili techniki wydobywania poszkodowanych, którzy znaleźli się w wodzie na skutek załamania pokrywy lodowej. Zajęcia polegały także na przypomnieniu podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy osobom, u których na skutek działania niskiej temperatury rozwinęła się hipotermia.
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka