www.gminarybno.pl

Drukuj

Ćwiczenia zgrywające jednostek OSP

Opublikowano 2013-09-19 13:37:22. Artykuł wyświetlono: 1550 razy.

W dniu 18 września 2013 r. w Szkole Podstawowej w Rumianie odbyły się ćwiczenia zgrywające jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Rybno.

Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności strażaków oraz zbadanie stopnia przygotowania personelu szkoły i uczniów do prowadzenia ewakuacji w sytuacji nagłego zagrożenia.

W pracowni komputerowej upozorowano pożar, podczas którego dwie osoby zostały poszkodowane oraz uwięzione w budynku szkolnym. Dodatkowym założeniem ćwiczeń był wypadek samochodu osobowego, z którym zderzył się pojazd pożarniczy dojeżdżający na miejsce pożaru. W wyniku tego wypadku jedna osoba została poszkodowana i zakleszczona w pojeździe osobowym.

Działania strażaków polegały na ewakuacji osób poszkodowanych z budynku objętego pożarem oraz wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej w rozbitym pojeździe. Następnie ratownicy z OSP udzielili rannym kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Wójt Gminy Rybno Edmund Ligman podsumowując trening podziękował strażakom za to, że potrafią znaleźć czas na wypełnianie społecznej pracy jaką jest pożarnictwo ochotnicze.

Strażackie manewry odbywały się pod nadzorem przedstawiciela Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie - starszego kapitana Piotra Bojanowskiego, który podczas podsumowania ćwiczeń stwierdził, iż jednostki OSP z terenu Gminy Rybno są właściwie przygotowane do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

 


Galeria zdjęć skojarzona z tekstem



 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka