www.gminarybno.pl

Drukuj

Częściowy odbiór zmodernizowanych przepompowni

Opublikowano 2020-09-04 13:55:32. Artykuł wyświetlono: 522 razy.

W dniu 04.09.2020 r. odbył się odbiór częściowy kolejnych zmodernizowanych przepompowni w Rybnie.

Prace modernizacyjne przy przepompowniach na ul. Sportowej i ul. Zajeziornej obejmowały roboty demontażowe elementów starej przepompowni, roboty montażowe nowej przepompowni i roboty elektryczne. Zamontowano słup oświetleniowy i szafę sterowniczą wraz z uziemieniem. Roboty nawierzchniowe związane z wyrównaniem terenu, ułożeniem chodnika z kostki brukowej oraz zasianiem trawy będą przedmiotem odbioru końcowego inwestycji.

Przy przepompowni na ul. Zajeziornej została zamontowana krata koszowa, która wyłapuje nieczystości, które nie powinny znaleźć się w sieci kanalizacyjnej. Komisja, która dokonywała odbioru mogła zobaczyć ile takich odpadów zgromadziło się w ciągu zaledwie godziny od czyszczenia kraty kosza (zdjęcie w załączeniu).

Aby zmodernizowane przepompownie służyły mieszkańcom przez co najmniej kolejnych 20 lat musimy wystrzegać się złych nawyków związanych z wrzucaniem do sedesu resztek obiadowych, chusteczek higienicznych i nawilżonych, ręczników papierowych, obierek, itp.
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka