www.gminarybno.pl

Drukuj

Członkowie grupy 'W Rękach Młodych' uczestniczyli w seminarium

Opublikowano 2016-02-29 08:42:15. Artykuł wyświetlono: 580 razy.

W piątek, 26 lutego o godz. 11:00 w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbyło się seminarium pt.: Jak wspierać inicjatywy grup młodzieżowych, w którym uczestniczyli członkowie nieformalnej grupy „W Rękach Młodych” – Natalia Jarzembek, Julia Popp, Łukasz Piórkowski oraz Sylwester Kasprowicz.

- Każdy samorządowiec wie, że nie da się dobrze wykonywać swojej pracy bez partnera, jakim jest lokalna społeczność. Grupą z ogromnym potencjałem do dostrzegania i rozwiązywania codziennych trudności oraz zmieniania na lepsze rzeczywistości jest młodzież. Podczas dzisiejszego seminarium rozmawialiśmy o tym, jak wspierać inicjatywy młodych ludzi tak, aby przez uczestniczenie w życiu społecznym uczyli się odpowiedzialności za swoje otoczenie i stawali się dojrzałymi dorosłymi. Podsumowaliśmy pilotażowy program samorządu województwa, który był realizowany przez Fundację Alternatywnej Edukacji ALE w gminie Piecki. Wyniki ich pracy są obiecujące, dlatego będziemy kontynuować ten program – powiedział Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka