Czwartki lekkoatletyczne zakończone

Opublikowano 2016-06-23 07:58:15. Artykuł wyświetlono: 1197 razy.

Od września 2015 roku w gminie Rybno rozpoczęły się zajęcia lekkoatletyczne dla dzieci i młodzieży. W ramach "czwartków lekkoatletycznych" przeprowadzono 5 turniejów dla szkół podstawowych i 3 turnieje dla młodzieży gimnazjalnej.

W sumie w w/w turniejach brało udział 142 uczestników, co w przeliczeniu na osobostarty wynosi 394 zawodniczek i zawodników. Zawody odbywały się na stadionie sportowym w Rybnie i rywalizowano w następujących konkurencjach: bieg na dystansie 60, 100, 300, 600 i 1000 m., rzut piłeczką palantową, skok w dal oraz pchnięcie kulą.

Do przeprowadzenia „czwartków LA” włączył się Lekkoatletyczny Klub Sportowy z Działdowa, z trenerem Jackiem Cytlał na czele. Opiekę medyczną sprawowała p. Urszula Zawadzka. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia zawodów.

Nadesłał: Andrzej Wiergowski

Załączniki: