www.gminarybno.pl

Drukuj

Dębień/Truszczyny: Zakończenie ferii zimowych

Opublikowano 2019-02-05 08:01:08. Artykuł wyświetlono: 724 razy.

W dniach od 28 stycznia do 1 lutego w świetlicy wiejskiej w Dębieniu dzieci oraz młodzież mogli uczestniczyć w zimowisku zorganizowanym przez Sołtysa wsi Dębień – Grzegorza Januszewskiego i Radę Sołecką oraz Sołtys wsi Truszczyny – Marylę Kozłowską.

Podczas pierwszego dnia dzieci odwiedziły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Dębieniu, które uczyły uczestników zimowiska lepić oraz smażyć chruściki. Następnie odbyła się degustacja, podczas której dzieci mogły grać m.in. w gry planszowe i tenisa ziemnego. Dzieci odwiedził także koordynator strony „Serwis informacyjny – Syla” – Sylwester Kasprowicz, który przywiózł dla wszystkich uczestników słodkości oraz upominki. Podczas drugiego dnia dzieci odwiedził Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie – Jarosław Rolkowski wraz z pracownikami, którzy przeprowadzili zajęcia plastyczne wraz z zabawą w gry planszowe oraz multimedialne. W środę odbył się bal karnawałowy, a w czwartek turniej tenisa stołowego, nad którym czuwali członkowie grupy młodzieży z gminy Rybno – „W Rękach Młodych”.

Wyniki turnieju:

Klasy 1-4:
1. Szymon Lenckowski
2. Łukasz Lenckowski
3. Rafał Truszczyński

Klasy 5-8:
1.Karol Jelonek
2.Kacper Jelonek
3.Maciej Pastuszka

Na koniec ferii zimowych organizatorzy przygotowali w Truszczynach ognisko z kiełbaskami dla wszystkich uczestników tygodniowego zimowiska.
– Sołtys wsi Dębień, Grzegorz Januszewski oraz Sołtys wsi Truszczyny – Maryla Kozłowska serdecznie dziękują Paniom: Annie Piątkowskiej, Marioli Dombrowskiej, Urszuli Wilczewskiej i Małgorzacie Ładzie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dębieniu, Dyrektorowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie – Jarosławowi Rolkowskiemu oraz pracownikom GBP, grupie młodzieży „W Rękach Młodych”, w szczególności – Aleksandrze Orzechowskiej, Zuzannie Knozowskiej, Ewelinie Deptule i Alinie Świniarskiej oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania kolejnych ferii zimowych w sołectwach Dębień oraz Truszczyny.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka