www.gminarybno.pl

Drukuj

Dotacja dla stowarzyszenia

Opublikowano 2017-03-02 14:26:25. Artykuł wyświetlono: 1530 razy.

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Rybno otrzymało dotację w ramach rządowego programu na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014-2020.

Na realizację zadania pod nazwą „Senior na rowerze zwiedza gminne obrzeże” stowarzyszenie pozyskało środki finansowe w kwocie 47 620 zł. Dotacja przeznaczona zostanie na zakup rowerów i kamizelek odblaskowych oraz organizację siedmiu wycieczek rowerowych po terenie Gminy Rybno dla seniorów. Głównym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie aktywności fizycznej osób starszych (60+) poprzez udostępnienie im niezbędnego sprzętu rowerowego. W ramach projektu seniorzy zainteresowani udziałem w wycieczkach a nie posiadający rowerów otrzymają na czas wycieczki zakupiony w projekcie sprzęt.

Pozyskanie środków na realizację tego projektu nie byłoby możliwe bez dużego zaangażowania członków Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Gminy Rybno. Szczególne podziękowania należą się Pani Elżbiecie Standarskiej – podkreśla Prezes stowarzyszenia Danuta Zdunek.
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka