www.gminarybno.pl

Drukuj

Eliminacje gminne OTWP

Opublikowano 2014-03-20 14:55:21. Artykuł wyświetlono: 2959 razy.

W dniu 20 marca 2014 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Rybno przeprowadzone zostały eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

W rywalizacji na szczeblu gminnym uczestniczyło w sumie 15 osób - uczniów Szkoły Podstawowej w Rumianie, Rybnie i Żabinach oraz Zespołu Szkół w Rybnie.

Celem organizowanego od wielu lat turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Uczestnicy eliminacji gminnych w Rybnie mieli do rozwiązania pisemny test składający się z 30 pytań. Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji gminnych OTWP czuwało jury pod przewodnictwem mł. bryg. Leszka Góralskiego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie.  Zwycięzcy eliminacji gminnych otrzymali z rąk Wójta Gminy Rybno p. Edmunda Ligmana pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody - między innymi tablety, aparat cyfrowy, radioodtwarzacze typu "boombox", kalkulatory naukowe, książki o tematyce dziejów Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Warmii i Mazur. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki (bezprzewodowe myszy komputerowe, pamięci przenośne). Wszyscy uczestnicy i opiekunowie otrzymali pamiątkowe emblematy, kalendarze strażackie wydane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Rybnie oraz gadżety promocyjne.

Laureaci w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentować Gminę Rybno podczas eliminacji na szczeblu powiatowym.
Życzymy im powodzenia
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka