Gmina Rybno została nominowana do ogólnopolskiej nagrody gospodarczej

Opublikowano 2019-07-29 15:00:58. Artykuł wyświetlono: 1120 razy.

Miło nam poinformować, że Gmina Rybno została nominowana do ogólnopolskiej nagrody gospodarczej „LIDER GOSPODARKI REGIONALNEJ” w roku 2019 za istotny wkład w rozwój społeczno-gospodarczy swojego regionu przez wprowadzenie pozytywnych zmian ilościowych, jakościowych i strukturalnych, które zaowocowały powstaniem nowych wartości gospodarczych i intelektualnych, a także wpłynęły za zmianę poziomu życia mieszkańców.

Nagroda gospodarcza Lidera Gospodarki Regionalnej przyznawana jest w ramach programu prowadzonego przez Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarczego. Nagrodę otrzymują najprężniej rozwijające się samorządy, spółki, spółdzielnie oraz uczelnie, których działalność wpływa na rozwój polskiej gospodarki.

O przyznaniu i uroczystym wręczeniu statuetki zadecyduje Kapituła Europejskiego Ośrodka Rozwoju Gospodarki podczas Forum Rozwoju Biznesu, organizowanego przez Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Biznesu, najbardziej prestiżowego wydarzenia biznesowego w Polsce, które odbędzie się 6 marca 2020r. w Katowicach.

Nominacja to zwieńczenie starań i efekty wytężonej pracy całego samorządu, pracy, która tak znacząco wpłynęła na wizerunek Gminy, zmieniający się na przestrzeni ostatnich lat.

Cieszę się i jestem dumny z tego, że nasze działania są zauważalne na forum ogólnopolskim, stawiane są za wzór i doceniane. Daje nam to motywację do podejmowania kolejnych wyzwań.

W tym roku nasza Pani Zdzisława Kanicz Skarbnik Gminy Rybno znalazła się wśród wyróżnionych w rankingu ogólnopolskim Skarbnik Samorządu 2019.