www.gminarybno.pl

Drukuj

ZS Rybno na meczu LOTTO Ekstraklasy ARKA – ŚLĄSK

Opublikowano 2018-06-11 08:29:33. Artykuł wyświetlono: 850 razy.

Uczniowie II klasy Gimnazjum są zobowiązani do wykonania Projektu Edukacyjnego, który stanowi jeden z wielu warunków ukończenia szkoły. Jest to planowane przedsięwzięcie edukacyjne realizowane przez grupę uczniów.

Celem tego działania jest rozwiązanie konkretnego problemu przez samodzielne zdobywanie nowej wiedzy oraz nabywanie umiejętności współpracy oraz podziału obowiązków w grupie, z zastosowaniem różnorodnych metod. Nad realizacją projektu czuwa jeden z nauczycieli placówki, będący jednocześnie jego opiekunem.

Grupa chłopców w ramach Projektu Edukacyjnego realizowali temat: „Jak zorganizować wyjazd na mecz”. Wybór padł na mecz Lotto Ekstraklasy Arka Gdynia – Śląsk Wrocław, który odbył się 19.05.2018. Uczniowie wraz z opiekunem zorganizowali bilety i transport na mecz dla 17 kolegów i koleżanek. Natomiast po powrocie 29 maja dokonali podsumowania wyjazdu i przygotowali prezentacje multimedialną z realizacji swojego projektu.

W tym miejscu należą się podziękowania dla Pana Wójta Tomasza Węgrzynowskiego i Pani Sekretarz Jolanty Jendryckiej za wsparcie finansowe wyjazdu. Poniżej sprawozdanie jednego z młodych organizatorów wyjazdu.

Sprawozdanie:
- Niedawno, a dokładnie dnia 19.05.2018r. pojechaliśmy na mecz do Gdyni, w ramach projektu edukacyjnego, którego uczestnikami byli Jakub Smyczyński, Bartosz Uzarski, Jakub Kwaśniewski, Daniel Ćwikliński, Mateusz Budziński wraz z opiekunem panem Mariuszem Dudzińskim. Z tego miejsca chcieliśmy serdecznie podziękować panu Wójtowi, za pomoc finansową w organizacji transportu, dzięki której mogliśmy zrealizować projekt. Na stadionie rywalizowały ze sobą dwie równorzędne drużyny. Gospodarze czyli Arka Gdynia i goście Śląsk Wrocław. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie z Zespołu Szkół w Rybnie wraz z nauczycielami wychowania fizycznego.

Na mecz wyjechaliśmy ok. godziny 14:00 z przystanku autobusowego w Rybnie. Podróż trwała niespełna 3 godziny, w połowie drogi zatrzymaliśmy się w McDonaldzie w Nowym Dworze Gdańskim, gdzie zrobiliśmy półgodzinną przerwę na jedzenie. Po wykorzystanym czasie weszliśmy do autobusu i ruszyliśmy w dalszą drogę. Gdy dojechaliśmy do Gdyni zaparkowaliśmy przy galerii Riviera, i dalszą drogę przeszliśmy pieszo. Będąc pod stadionem dostaliśmy bilety od Pana Dudzińskiego. Po otrzymaniu wejściówek zajęliśmy miejsca na trybunach. O 18:00 zaczął się mecz. Ledwo usiedliśmy na krzesełkach, a piłkarz Daniel Luczak po świetnym dograniu Arkadiusza Piecha strzelił gola dla Śląska, otwierając spotkanie. Ostatni mecz dla Arki zagrał Krzysztof Sobieraj, który zszedł w 33 minucie za Marcusa. Kibice pożegnali go na stojąco, dziękując mu wielkimi brawami za lata gry w Gdyni. Mecz zakończył się pozytywnie dla drużyny z Wrocławia, która wygrała 1:0 z gospodarzami. Po spotkaniu wróciliśmy do busa, w którym czekał kierowca, aby udać się w drogę powrotną do domu. W środku była miła i wesoła amosfera. Po wyjechaniu z Gdyni zatrzymaliśmy się na stacji benzynowej Orlen, gdzie każdy kupił sobie coś do jedzenia. Naszym kolejnym przystankiem był McDonalds w Małdytach, w którym zjedliśmy konkretny posiłek. Do Rybna dotarliśmy około 00:30.

Według mnie była to świetna i emocjonująca zabawa oraz jedna z najlepszych wycieczek na której byłem. Bardzo cieszę się, że mogłem wziąć udział w tym wydarzeniu i zobaczyć sławnych piłkarzy ekstraklasy, takich jak Marcin Robak czy Jakub Kosecki. Nigdy nie zapomnę tego wyjazdu i już marzę o kolejnej takiej wyprawie.

Nadesłał: Mariusz Dudziński
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka