www.gminarybno.pl

Drukuj

Gronowo: Festyn rodzinny

Opublikowano 2015-08-26 15:29:45. Artykuł wyświetlono: 1037 razy.

W sobotę, 22 sierpnia w Gronowie odbył się pierwszy festyn rodzinny w ramach projektu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie - "Ekologiczny Dzień Gronowa".

W wydarzeniu wzięło udział ok 80 osób. W czasie festynu odbył się pokaz mody ekologicznej, w której wzięli udział nie tylko najmłodsi uczestnicy, ale też osoby powyżej 18 roku życia (Barbara Mężykowska , Anna Machulska , Fabiola Mężykowska). Uczestnicy pokazu ekologicznego otrzymali niespodzianki. W trakcie imprezy zorganizowano konkurencje ekologiczne z nagrodami . Po pokazie dzieci i młodzież otrzymała paczki. W czasie tego święta uczestnicy festynu skosztowali gronowskie jadło: swojski chleb, ogórki kiszone, smalec, oraz ciasta upieczone przez wspaniałych Gronowiaków. Po godzinie 20 odbyły się różne konkurencje, które cieszyły się dużym powodzeniem oraz zabawa dla dorosłych.

Sołtys wsi Gronowo - Mirosław Mężykowski dziękuje za pomoc oraz ofiarność:
Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska w Olsztynie, Urzędowi Gminy Rybno, Piotrowi Rydel (Radny Gminy Rybno)i Agnieszce Prochnal - właściciele gospodarstwa rolnego Rumian, Czesławowi Mederskiemu - Radny Gminy Rybno, Januszowi Kaczmarkowi - Radny powiatowy, sklep zoologiczny, Witoldowi Ćwiek - właściciel firmy Monter, Benedyktowi Witkowskiemu - prezes Spółdzielni Kółek Rolniczych, Jolancie Maciejewskiej - właścicielka sklepu wielobranżowego w Rybnie, Beacie Stanowickiej - właścicielka sklepu wielobranżowego w Rybnie, Edycie Szraga - właścicielka zakładu fryzjerskiego w Rybnie, Marii Raczyńskiej - właścicielka restauracji Świtezianka w Rybnie, Józefowi Malinowskiemu – Zakład Przetwórstwa Mięsnego w Rybnie, Wojciechowi Karskiemu - zakład mięsny w Dąbrównie, Piotrowi Hillar - gospodarstwo ekologiczne Tuczki oraz Ani Witkowskiej - market Biedronka w Rybnie.

Sołtys również wielką wdzięczność składa osobom pomagającym przy organizacji festynu: Brygidzie Rybackiej, Ani Machulskiej, Adamowi Machulskiemu, Monice Fanslau, Piotrowi Fanslau,, Dorocie Leliwa, Joannie Leliwa, Bożenie Petrykowskiej, Tomaszowi Petrykowskiemu, Krystianowi Machulskiemu, Kamilowi Machulskiemu, Teresie Fanslau i Andżelice Machulskaiej.

Galeria zdjęć

Tekst i zdjęcia: Mirosław Mężykowski – Sołtys wsi Gronowo.
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka