Hartowiec: Zgromadzenie Związku Gmin Warmińsko Mazurskich

Opublikowano 2023-04-24 13:59:36. Artykuł wyświetlono: 387 razy.

Zgromadzenie Związku Gmin Warmińsko Mazurskich odbywało się w dniu 19.04.2023 w LCAS Hartowcu w Gminie Rybno. W pierwszej kolejności obrad odbyło się spotkanie zaproszonymi przedstawicielami Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej. To była dobra okazja dla samorządowców z całego województwa, by parlamentarzystom naświetlić bieżące problemy trapiące samorządy.

Uczestnicy rozmawiali o bieżących sprawach dotyczących funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego ze szczególnym uwzględnieniem finansowania zadań zleconych, problemów zwianych z oświatą, pozyskiwaniem środków zewnętrznych oraz gospodarce odpadami.

W spotkaniu udział wzięli: Posłowie na Sejm RP: Janusz Cichoń Monika Falej, Robert Gontarz, Jacek Protas, Michał Wypij, Zbigniew Ziejewski oraz Pani Senator Bogusława Orzechowska.

W spotkaniu uczestniczyła również Sylwia Jaskulska Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Po spotkaniu z parlamentarzystami odbyło się posiedzenie związku na którym m.in zatwierdzono sprawozdanie finansowe za 2022 rok, udzielono absolutorium zarządowi i prowadzone były rozmowy o planach i przyszłych inicjatywach związku.

Zdjęcia: Marcin Ostrowski, Moje Działdowo