www.gminarybno.pl

Drukuj

Groszki: Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

Opublikowano 2018-11-14 08:03:40. Artykuł wyświetlono: 869 razy.

OBCHODY 100-lecia ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI przez Polskę w miejscowości Groszki gm. Rybno o godz. 12:30 przed obeliskiem zebrali się mieszkańcy sołectwa Naguszewo-Groszki członkowie Komitetu Obchodów Plebiscytu na Warmii i Mazurach, Rada Sołecka oraz sołtys wsi.

Odbyło się wspólne odśpiewanie hymnu państwowego, po krótkiej przemowie sołtysa, który przedstawił ideę świętowania dnia 11 listopada. Następnie w imieniu rodziny Rozentalskich jak i w imieniu mieszkańców sołectwa, Komitetu Obchodów zostały złożone kwiaty. Wszyscy zgromadzeni udali się w na poczęstunek do świetlicy wiejskiej w Naguszewie.

Tekst: Sołtys Mieczysław Łużyński
Foto: M.Liberacki
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka