www.gminarybno.pl

Drukuj

Betlejemska Dobranocka w Dzień Świętego Mikołaja

Opublikowano 2018-01-02 11:26:28. Artykuł wyświetlono: 2861 razy.

W sobotę, 23 grudnia o godz. 17:00 w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie młodzież należąca do grupy „W Rękach Młodych” zorganizowała Jasełka pt. „Betlejemska dobranocka” z okazji VI edycji – Dnia Świętego Mikołaja.

Grupa młodzieży „W Rękach Młodych” po raz szósty przygotowała ciekawe jasełka. Przedstawienie było zatytułowane „Betlejemska dobranocka”. Młodzież odegrała kilka tradycyjnych scen z narodzin Jezusa. Była Maryja, święty Józef oraz Trzej Królowie. Nowością było, że Dzieciątko Jezus odwiedziły postaci z bajek - Smerfy, Pinokio, Dziewczynka z zapałkami, Sierotka Marysia i wiele innych, składając dary narodzonej Bożej Dziecinie. Było także wspólne śpiewanie kolęd. Przedstawienie oglądała jak co roku liczna grupa dzieci wraz z rodzicami i dziadkami, a na końcu - wszystkich odwiedził św. Mikołaj, który przyniósł ze sobą słodkie upominki. Publiczność zgromadzona w kościele nagrodziła młodzież gromkimi brawami.

W Jasełkach pt. „Betlejemska dobranocka” wystąpili: Narrator – Aneta Tanasiewicz, Józef – Łukasz Piórkowski, Maryja – Klaudia Wiśniewska, Dziewczynka z zapałkami – Alina Świniarska, Jaś – Piotr Sobotka, Małgosia – Maja Świniarska, Aniołek – Żaneta Krukowska, Pinokio – Tomasz Żuralski, Smerfik – Piotr Zabłotny, Calineczka – Natalia Sobotka, Sierotka Marysia – Oliwia Krukowska, Kot w butach – Szymon Piórkowski, Mały Książę – Sylwester Kasprowicz, Pastuszkowie – Krzysztof Sobotka, Dawid Boguski, Paweł Kaczmarski, oprawa muzyczna – Aneta Tanasiewicz, Zuzanna Knozowska i Ewelina Deptuła, zdjęcia – Julia Popp oraz Św. Mikołaj w samej osobie.

Grupa młodzieży „W Rękach Młodych” składa serdeczne podziękowania właścicielom, kierownikom wszystkich sklepów na terenie Rybna, które włączyły się w akcje zbiórki słodyczy, a także Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Rybnie – Ewie Golder i wolontariuszom za pomoc przy dwudniowej zbiórce. Podziękowania należą się także Ks. Kanonikowi – Mirosławowi Owczarkowi oraz Dyrektorowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie – Jarosławowi Rolkowskiemu za wspaniałą współpracę przy organizacji Dnia Świętego Mikołaja.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst