www.gminarybno.pl

Drukuj

II Przegląd Wokalny 'Hej Kolęda, Kolęda!'

Opublikowano 2019-01-21 08:29:30. Artykuł wyświetlono: 770 razy.

Uczennice Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie Zofia Ślubowska, Natalia Montowska oraz Weronika Ciżewska wzięły udział w II Przeglądzie Wokalnym ,,Hej Kolęda, Kolęda!'', który odbył się 20.01.2019 r. w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim.

Zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania – Ziemia Lubawska oraz Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim II Przegląd Wokalny ,,Hej Kolęda, Kolęda!'' otworzyła Pani Dyrektor LGD – Ziemia Lubawska – Agnieszka Stajszczak, która powitała zaproszonych gości oraz uczestników przeglądu. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta Nowe Miasto Lubawskie – Józef Blank. W uroczystości udział wzięli także Radni Gminy Rybno - Przewodniczący Rady Gminy Rybno – Piotr Kornatowski oraz Radny Gminy Rybno i członek Zarządu LGD - Ziemia Lubawska – Sylwester Kasprowicz.

Reprezentantki Gminy Rybno zaprezentowały publiczności następujące utwory:
- Zofia Ślubowska wraz z mamą utwór pt. „Maleńka miłość”
- Natalia Montowska kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”
- Weronika Ciżewska kolędę „Gdy śliczna Panna”

Dziewczynki otrzymały od organizatorów statuetki, pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Dzieci podczas przeglądu wspierali rodzice oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rybnie – Bożena Dobrzyńska i nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej - Zofia Stepnowska.
Wyniki końcowe przeglądu:

Kategoria wiekowa od 7 do 10 roku życia:
1.Agnieszka Nehring
2.Lena Karaś
3.Julia Kłosowska
Wyróżnienie: Jagoda Prokop i Łukasz Kalinowski

Kategoria wiekowa od 11 do 14 roku życia:
1.Aleksandra Lewicka
2.Klaudia Sulewska
3.Amelia Kowalkowska

Kategoria wiekowa od 15 do 18 roku życia:
1.Aleksandra Krygier
2.Adrianna Ługiewicz
3.Klaudia Dudulska
 

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka